Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

List do Minister Infrastruktury w obronie budowy obwodnicy miasta

Główne zdjęcie
Obwodnica Stawisk w ciągu drogi S61 Via Baltica

Prezydent Łomży jest zaniepokojony planami rządu i Komisji Europejskiej. A chodzi o budowę obwodnicy miasta. Dlatego Mariusz Chrzanowski pisze list otwarty do Minister Infrastruktury Marii Wasiak. Okazuje się, że nie ma pieniędzy na budowę obwodnicy Łomży. Inwestycji nie uwględniła w planach finansowych ani Komisja Europejska w programie "Łącząc Europę", ani rząd w Programie Operacyjnym Infrastrutura i Środowisko na lata 2014- 2020. I to mimo, że przebieg całej drogi S61 czyli przyszłej Via Baltiki znalazł się w przygotowanym już rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na najbliższe lata.

Budowa Via Baltiki bez obwodnicy Łomży mija się z celem i będzie marnotrawieniem pieniędzy - uważa prezydent Łomży Mariusz Chrzanowki. Jak podkreśla - teraz droga 61 przebiega niemal przez środek miasta i nie ma szansy na jej poszerzenie. Ponadto tylko warunkowo dla ruchu TIR-ów dopuszczony jest most na Narwi. Przez Łomżę przejeżdża tranzytem w ciągu doby kilkanaście tysięcy samochodów, z czego co czwarty to ciężarówka.

Dlatego prezydent Łomży zwraca się do minister infrastruktury Marii Wasiak o wyjaśnienie tej sprawy i zapewnienie finansowania łomżyńskiego odcinka Via Baltiki, przy którym prace, według wcześniejszych planów, miały rozpocząć się już w przyszłym roku. (ad/js)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę