Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Habemus Papam”

Główne zdjęcie
Papież Benedykt XVI

„Kościół Łomżyński trwa w radości i dziękczynieniu Bogu Ojcu za dar nowego Papieża Benedykta XVI. Nowego Papieża przyjmujemy z wiarą, z pełną świadomością, że jest to wybór Boży. Jest On darem Ducha Świętego, Wikariuszem Chrystusa, który podejmuje misję obiecaną przez Zbawiciela Jego Oblubienicy – Kościołowi, po wszystkie wieki, aż do skończenia świata”. - Tak napisał w specjalnym słowie po wyborze następcy Świętego Piotra - papieża Benedykta XVI biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Biskup zaapelował też „niech nasze domy, zakłady pracy i ulice będą udekorowane flagami papieskimi i narodowymi” by w ten sposób ogłosić radość z wyboru nowego papieża.

Biskup łomżyński swój list rozpoczął pierwszymi słowami papieża Benedykta XVI: „Drodzy bracia i siostry, po wielkim Papieżu Janie Pawle II, Kardynałowie wybrali mnie, prostego i skromnego pracownika Winnicy Pańskiej”.
Biskup podkreślił, że „wybór Kardynała Józefa Ratzingera na Papieża nie jest wynikiem dyskusji między kardynałami, nie jest to także wybór według kryteriów świata, ale dar Ducha Świętego dla potrzeb współczesnego Kościoła.” Stanie On teraz na czele Kościoła katolickiego jako następca św. Piotra. „Powtórzyła się znowu scena spod Cezarei Filipowej. Tym razem Kardynał Józef Ratzinger usłyszał od Chrystusa: „Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, czyli Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą”(Mt. 16,18). - napisał biskup Stanisław. Dodał także - „Głęboko wierzymy, że Duch Święty, Duch Pocieszyciel i Duch Prawdy, dzięki posłudze Tego „prostego i skromnego pracownika Winnicy Pańskiej” - jak o sobie powiedział Benedykt XVI w pierwszym spotkaniu z wiernymi na Placu św. Piotra – poprowadzi Kościół drogami zbawienia i pozwoli kierować Łodzią Piotrową w duchu swego Wielkiego Poprzednika Jana Pawła II.”

W związku z wyborem nowego papieża biskup zwrócił się do kapłanów by do uroczystej inauguracji pontyfikatu, pamiętali o dziękczynnym wezwaniu w modlitwie powszechnej za wybór nowego Papieża. We wszystkich parafiach Diecezji mają zostać odprawione w tym tygodniu dziękczynne Msze św. i odśpiewanie Te Deum za nowego następcę św. Piotra, a w godzinie rozpoczęcia Mszy św. inaugurującej Pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI, dzwony kościelne mają bić przez 10 minut by w ten sposób głosić światu radość z wyboru następcy św. Piotra.
W niedzielę 24 kwietnia - w uroczystość inauguracji Pontyfikatu Benedykta XVI - w Katedrze Łomżyńskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za wybór nowego papieża pod przewodnictwem bp Stanisława Stefanka.

Słowo Biskupa Łomżyńskiego do duszpasterzy i wiernych po wyborze następcy Świętego Piotra - Papieża Benedykta XVI
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę