Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Poseł interpeluje w sprawie remontu budynku policji w Kolnie

200 tysięcy złotych potrzebne jest na remont Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Poseł Wojciech Borzuchowski o fundusze zainterpelował do Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji Ryszarda Kalisza. Napisał do niego, że Komenda “posiada siedzibę w budynku wymagającym niezwłocznego remontu nie tylko ze wzglądów estetycznych, ponieważ jej wygląd urąga wizerunkowi urzędu, lecz także z konieczności spełnienia wymogów dotyczących sposobu funkcjonowania i organizacji aresztu.” Poseł dodaje, że policyjne łazienki w Kolnie wyglądają jak te z XIX wieku.

Niezbędne nakłady na remont siedziby KPP w Kolnie szacuje się na 200 tys. złotych, z czego 60 tys. zł. to środki niezbędne na remont aresztu, zaś 140 tys. zł. to kwota mająca pokryć ocieplenie budynku, mające duży wpływ na obniżenie kosztów funkcjonowania i wykonanie nowej elewacji. Ze środków tych wykonano by również remont łazienek, które na dziś, nigdy nie remontowane wyglądają jak XIX-wieczne. Samorządy lokalne gmin oraz powiatu wspierają Komendę Powiatową Policji w Kolnie na ile mogą, jednakże jest to zbyt mało, by wykonać ten jakże niezbędny remont. Na jego realizację nie ma również środków w budżecie Wojewódzkiej Komendy Policji w Białymstoku.
Wobec powyższego Borzyuchowski pyta Kalisza: Czy istnieje możliwość wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia w kwocie 200 tys. zł.? Poseł sugeruje także, aby ministerstwo rozważyło możliwości rokrocznego przeznaczania środków przez resort na potrzeby remontów siedzib komend powiatowych policji, których stan jednoznacznie potwierdza takie potrzeby.

To 56 interpelacja posła Borzuchowskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę