Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niszczycielskie nawałnice zrywały dachy, łamały drzewa - trwa bilans strat

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Uszkodzone domy, budynki gospodarcze i pozrywane linie energetyczne – to skutki nocnych nawałnic, które przeszły nad regionem. Jak wynika z raportu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego - najwięcej strat odnotowano w powiecie bielskim, siemiatyckim i wysokomazowieckim.

W Hajnówce spadający konar przygniótł kobietę, która trafiła do szpitala. Na szczęście nic jej się nie stało.  Sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej w przypadku uszkodzonych budynków. W sumie ulewy i silny wiatr zerwały 20 dachów w domach oraz 28 w budynkach gospodarczych. W miejscowości Zakrzewo w powiecie bielskim uszkodzonych zostało 7 domów oraz 11 innych budynków, z czego jeden z nich całkowicie runął. W jednej z miejscowości zawalona obora przygniotła inwentarz, 1 zwierzę padło.

Natomiast poprawia się sytuacja odbiorców prądu. W kulminacyjnym momencie nawałnic, około godziny 22 doszło do masowej awarii. Bez prądu było kilkanaście miejscowości w kilku powiatach, w sumie ponad 40 tysięcy odbiorców. Teraz jest to już około 20 tysięcy, z czego większość w okolicach Bielska Podlaskiego. Jak informuje Agnieszka Tyszkiewicz z PGE Dystrybucja - awarie są na bieżąco lokalizowane i usuwane.

Pracowitą noc mieli też podlascy strażacy, którzy zajmowali się głownie zabezpieczaniem uszkodzonych budynków i usuwaniem tarasujących drogi powalonych drzew. W sumie interweniowali blisko 200 razy.

O 10.00 rano wojewodowie z niedotkniętych żywiołem regionów mają wziąć udział w telekonferencji z premier Ewą Kopacz.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę