Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Pierwsze efekty wprowadzenia zaostrzonych przepisów ruchu drogowego

Od wejścia w życie zaostrzonych przepisów ruchu drogowego podlascy policjanci odebrali najmniej w kraju (tylko 70) praw jazdy za przekroczenie prędkości. Tak wynika z danych policji za ostatnie półtora miesiąca. W całej Polsce dokument straciło blisko 5 tysięcy osób. Jak mówi rzecznik podlaskiej policji podinspektor Andrzej Baranowski - tak mała liczba odebranych praw jazdy w naszym regionie świadczy o rosnącej świadomości kierowców. Ponadto podlascy policjanci, jako jedni z pierwszych w Polsce, rozpoczęli kampanię informacyjną wśród kierowców.

Informowanie jest potrzebne ponieważ utrata prawa jazdy nie działa na wszystkich kierowców - dodaje kom. Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji.

Ogólnie jednak policja ocenia, że dzięki surowszym przepisom wielu kierowców zwolniło, co przełożyło się na mniejszą liczbę ofiar wypadków. Zgodnie z nowymi przepisami policjanci mogą zabrać uprawnienia na trzy miesiące, między innymi za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Najwięcej praw jazdy zatrzymali policjanci w Warszawie i okolicach – 870. (gp, IAR/mk)

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę