poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
źródło: radio.bialystok.pl

Pierwsze efekty wprowadzenia zaostrzonych przepisów ruchu drogowego

Od wejścia w życie zaostrzonych przepisów ruchu drogowego podlascy policjanci odebrali najmniej w kraju (tylko 70) praw jazdy za przekroczenie prędkości. Tak wynika z danych policji za ostatnie półtora miesiąca. W całej Polsce dokument straciło blisko 5 tysięcy osób. Jak mówi rzecznik podlaskiej policji podinspektor Andrzej Baranowski - tak mała liczba odebranych praw jazdy w naszym regionie świadczy o rosnącej świadomości kierowców. Ponadto podlascy policjanci, jako jedni z pierwszych w Polsce, rozpoczęli kampanię informacyjną wśród kierowców.

Informowanie jest potrzebne ponieważ utrata prawa jazdy nie działa na wszystkich kierowców - dodaje kom. Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji.

Ogólnie jednak policja ocenia, że dzięki surowszym przepisom wielu kierowców zwolniło, co przełożyło się na mniejszą liczbę ofiar wypadków. Zgodnie z nowymi przepisami policjanci mogą zabrać uprawnienia na trzy miesiące, między innymi za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Najwięcej praw jazdy zatrzymali policjanci w Warszawie i okolicach – 870. (gp, IAR/mk)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0