Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nowy oddział mieszkalny w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze

Na otwartym dziś oddziale, będzie odbywało karę 207 skazanych. W związku z otwarciem nowego oddziału, prace znajdzie 40 osób. Do tej pory Zakład Karny w Czerwonym Borze miał charakter półotwarty. Nowy oddział będzie oddziałem zamkniętym. Bedą do niego trafiali skazani za cięższe przestępstwa. "Pierwsi zostaną przywiezieni do Czerwonego Boru już dzisiaj" - mówi dyrektor Piotr Kondraciuk. Na nowych więźniów czekają 5 osobowe cele. Remont otwartego dzisiaj pawilonu mieszkalnego trwał prawie rok i kosztował 3 miliony zł.


Do remontu zatrudnieni zostali więźniowie, którzy odbywali karę w Czerwonym Borze. Pozwoliło to na duże oszczędności. "Więźniowie otrzymują tylko połowę normalnej stawki. Gdyby nie to remont takiego budynku kosztowałby ok 7 milionów zł" - dodaje Kondraciuk. Na przełomie lutego i marca przyszłego roku w Czerwonym Borze zostanie otwarty kolejny oddział mieszkalny dla 170 skazanych. Przy jego remoncie także będą pracowali obecnie przebywający w Zakładzie Karnym więźniowie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę