Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Straż Miejska w Kolnie najprawdopodobniej będzie zlikwidowana

Jeżeli rząd wprowadzi zapowiadane przepisy, które zabronią samorządom zarabiania na fotoradarach, likwidacja Straży Miejskiej będzie konieczna - mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Samorządowiec dodaje, że strażnicy mają wiele zadań, ale to wpływy z fotoradaru pokrywają większość kosztów funkcjonowania tej służby. Dlatego, jeżeli przepisy się zmienią, nie będzie innego wyjścia, jak tylko likwidacja.

Burmistrz przypomina, że fotoradar nie służy tylko do zarabiania pieniędzy. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 63, którą mieszkańcy Mazowsza jeżdżą na Mazury. Poza tym fotoradar może stać tylko w miejscu uzgodnionym z policją i Inspekcją Transportu Drogowego.

Roczny koszt utrzymania Straży Miejskiej w Kolnie to ok 300 tysięcy złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę