Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W podlaskim rozpoczyna się zalesianie

40 milionów drzewek posadzą leśnicy w naszym regionie w ramach tegorocznych zalesień. Największe powierzchnie do obsadzenia są na terenach zniszczonych przez huragan w lipcu 2002 roku. W nadleśnictwach Pisz, Drygały, Nowogród, Borki, Giżycko i Czerwony Dwór w tym roku odnowiona będzie powierzchnia ponad półtora tysiąca hektarów. Dzięki tegorocznym zalesieniom przybędzie nam ponad 500 hektarów lasów. Zalesienia prowadzone będą bowiem na gruntach porolnych. Las zostanie posadzony również na terenie po byłym poligonie wojskowym Czerwony Bór.


Leśnicy korzystają z sadzonek hodowanych we własnych szkółkach. Na szkółkach z terenów podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku hoduje się blisko 100 mln. sztuk drzew i krzewów leśnych oraz ozdobnych. Przeciętny koszt posadzenia 1 hektara lasu wynosi około 2,5 tys. złotych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę