Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białystok. IPN wznowił prace ekshumacyjne przy Areszcie Śledczym

To kolejny etap badań prowadzonych od dwóch lat. W poniedziałek (15.06) rozpoczął się kolejny etap prac ekshumacyjnych na terenie dawnych ogrodów więziennych Aresztu Śledczego w Białymstoku. Są podejrzenia, że mogą tam jeszcze znajdować się ludzkie szczątki.

- Prace będą realizowane przez biegłych z zakresu medycyny sądowej, antropologii, genetyki i biegłego archeologa - mówi historyk z białostockiego oddziału IPN Marcin Zwolski.

Cały czas trwa akcja zbierania materiału genetycznego od rodzin ofiar wojny jak i terroru komunistycznego. Jest on niezbędny do badań porównawczych. - Z wydobytych szkieletów izolujemy materiał genetyczny, co ma umożliwić identyfikację ofiar - mówi dr Andrzej Ossowski z Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów.

Prace w pobliżu białostockiego aresztu potrwają do 3 lipca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę