Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uczniowie walczą o swoje gimnazjum

Główne zdjęcie
Lekcja matematyki

Głodówką i strajkiem okupacyjnym chcą uczniowie II klasy gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Łomży skłonić władze swojej szkoły do niezamykania jej jeszcze przez rok. Po środowym spotkaniu, na którym rodziców poinformowano, że od września w szkole nie będzie już lekcji, uczniowie podjęli decyzje, że nie opuszczą budynku swojej szkoły do czasu, do kiedy ich status nie zostanie wyjaśniony. Rodzice zostali w szkole razem ze swoimi dziećmi.

Rodzice w holu do gimnazjum
Rodzice w holu do gimnazjum
Oświadczenie ks. Mariana Piwko  w związku z likwidacją Gimnazjum Bogdana Jańskiego w Łomży
Oświadczenie ks. Mariana Piwko w związku z likwidacją Gimnazjum Bogdana Jańskiego w Łomży

Mimo iż założyciel szkoły, ks. Marian Piwko, który był we środę (10.06) w Łomży, nie spotkał się z rodzicami uczniów, twierdzą oni, że okupacja i głodówka będzie prowadzona do skutku.

Zdaniem rodziców nie ma oficjalnych dokumentów dotyczących zamknięcia szkoły, a jest to tylko pomysł założyciela, żeby pozbyć się jak najprędzej kłopotliwej i kosztownej placówki.

W Gimnazjum im. Jańskiego w Łomży uczy się czworo uczniów w II klasie, a naboru już drugi rok nie przeprowadzono.

I uczniowie i ich rodzice uważają, że uczniom powinno się umożliwić dokończenie nauki w tej szkole. Są skłonni nawet partycypować w kosztach jej utrzymnania, jednak - jak twierdzą - nikt nie chce z nimi o tym rozmawiać.

***
Decyzja o likwidacji szkoły powstała w trosce o dobro uczniów - przekonuje ks. Marian Piwko w specjalnym oświadczeniu w związku z likwidacją Gimnazjum Bogdana Jańskiego w Łomży. - Podkreśla w nim, że czteroosobowa szkoła nie stwarza warunków do prawidłowego rozwoju młodych ludzi i nie sprzyja rozwojowi umiejętności budowania relacji międzyludzkich i zachowań społecznych. Ksiądz Piwko napisał także, że mała liczba uczniów w klasie nie jest w stanie pokryć kosztów utrzymania szkoły, a tendencje demograficznie nie dają podstaw do założenia, że w najbliższych latach uczniów przybędzie.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę