środa, 29 stycznia 2020 napisz DONOS@

Do trzech razy sztuka - „Let's colour” w Łomży

- Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży bardzo chętnie skorzystała z naszej oferty, dlatego pomalujemy w „Piątce” cały korytarz już w czwartek od godziny 12., co potrwa trzy, cztery albo i pięć godzin – zapowiada Grażyna Włodkowska z firmy Farmal w Łomży, która wygrała konkurs „Let's colour” - „Pokolorujmy”, zorganizowany przez światowej klasy producenta farb Dulux. - W środę na noc przyjedzie ekipa z Duluxa, która z rzutników laserowych umieści i oznaczy na ścianie wzory. Będzie to pogodnie i zabawnie ukazana przestrzeń kosmiczna z planetami i rakietą w locie.

Fragment projektu
Fragment projektu

Historia malowania obiektu użyteczności publicznej dla poprawienia jego wyglądu, integracji grupy mieszkańców czy zabawy na serio zaczęła się ponad 10 miesięcy temu, kiedy założyciele Farmalu, czyli Jerzy Włodkowski z małżonką, zaproponowali pomoc poprzednim władzom w odnowieniu hali targowej na Starym Rynku. Niestety, nie był gotowy projekt renowacji, ani nie uzgodniono, do czego miałaby i komu służyć hala targowa z 1929 r., więc pomysł akurat tej lokalizacji akcji szybko upadł. „Let's colur” nie miało szczęścia do rozwinięcia gamy plastycznej i kolorystycznej nie tylko za poprzedniego prezydenta Łomży. - Za nowej władzy miasto zaproponowało z kolei malowanie „Bonaru”, co nam nie odpowiadało, bo to bardzo ruchliwe i ciasne miejsce, nie nadaje się na taką imprezę – opowiada Grażyna Włodkowska. - To wysokie ściany zewnętrze, ulica Wojska Polskiego jest ruchliwa, nie wyobrażaliśmy sobie zatrzymania na niej ruchu na kilka godzin. Podzieliliśmy się zadaniami: ściany zostaną przygotowane przez pracowników szkoły, my daliśmy materiały. Ściany będą przetarte, przeszpachlowane i zagruntowane. Zostaną oklejone okna i drzwi, folie zabezpieczą je przed pomalowaniem przez amatorów, czyli głównie dzieci i, być może, młodzież z gimnazjów. Jest prawie koniec roku szkolnego, więc może któraś ze szkół czy klas skorzysta z pomysłu na tak spędzony wolny czas. Ekipa z Duluxu naszkicuje projekt przy pomocy rzutników laserowych nocą, ponieważ ta technologia wymaga ciemności, i oznaczy właściwe kolory. Będą stały farby i pędzle, przygotowaliśmy okulary, maseczki, rękawice i kombinezony jednorazowe. Malować mają dzieci, ale mogą i dorośli, jeśli tylko zechcą. Przyjedzie pies Dulek, czyli lubiany owczarek do głaskania. Będzie muzyka, ciastka i napoje. Nie wyszło z halą i „Bonarem”, ale z „Piątką” na pewno się uda.
- Zamierzamy pomalować długi i wysoki na trzy metry korytarz na drugim piętrze, gdzie uczą się klasy czwarte, piąte i szóste – dodaje dyrektor SP nr 5 Małgorzata Pietrusewicz. - Cieszę się, że w ramach współpracy z firmą Farmal duża część przestrzeni naszej szkoły nabierze radosnych barw. Jestem przekonana, że dzieci będą lepiej czuły się w tak ładnym, zadbanym i kolorowym wnętrzu.

Mirosław R. Derewońko


 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę