Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sprawę posła Burego i szefa CBA wyjaśni łomżyńska prokuratura

Prokuratura w Łomży będzie wyjaśniać sprawę, która doprowadziła do konfliktu między posłem PSL Janem Burym a szefem CBA Pawłem Wojtunikiem. Chodzi o rzekome nieprawidłowości w rzeszowskiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. O istnieniu takich na swojej stronie internetowej informował poseł Bury. Zamieszczał tam anonimy dotyczące pracy rzeszowskich funkcjonariuszy Biura. To wywołało oburzenie Pawła Wojtunika, który napisał w tej sprawie list do premier Ewy Kopacz. Pisał w nim m.in. o "próbach destabilizacji" pracy CBA.

Jan Bury twierdzi z kolei, że ma list biznesmena, który miał być nakłaniany przez służby do składania zeznań obciążających posła. Rok temu biuro poselskie Burego przeszukali agenci CBA w ramach śledztwa dotyczącego korupcji i powoływania się na wpływy. Prokuratura w Rzeszowie wyłączyła się ze sprawy. Anonimowe pismo z doniesieniami o nieprawidłowościach w tamtejszym oddziale CBA trafiło do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku, a ta przekazała je do Łomży.

Jak informuje prokurator Janusz Kordulski sprawą zajmie się V Wydział Śledczy tamtejszej Prokuratury Okręgowej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę