Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Skazany za bezprawnie pobrane dopłaty bezpośrednie

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata to wyrok jaki usłyszał mężczyzna, któremu prokuratura zarzuciła, że bezprawnie uzyskał w latach 2008-2011 blisko 122,4 tys. zł dopłat bezpośrednich z ARiMR w Łomży. Przestępstwo polegało to na tym, że co roku, w latach 2008-2011, składał wnioski o unijne dopłaty bezpośrednie, wprowadzając w błąd pracowników agencji co do faktu użytkowania działek objętych wnioskami, bo w rzeczywistości w 2007 r. oddał je w użytkowanie innej osobie.

Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Białymstoku, a sprawę opisuje Polska Agencja Prasowa. Jeden z pracowników regionalnego oddziału ARiMR w Łomży powiedział PAP, że Agencja w Podlaskiem składa ok. dwudziestu zawiadomień o takich przypadkach rocznie, z których co czwarte kończy się sprawą sądową. W tym wypadku chodziło o bardzo wysoka kwotę, a za zwyczaj jest to tylko po kilka tysiecy złotych. Przypadki nienależnego pobierania dopłat bezpośrednich wykrywane są w różny sposób: w trakcie rutynowych, stałych kontroli ze strony ARiMR czy wtedy, gdy okazuje się, że deklarowane we wnioskach uprawy nie pokrywają się z tym, co faktycznie rośnie na danym polu. Czasami też informacje przekazują do Agencji postronne osoby.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę