Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejny wypadek, ktorego przyczyną było złe oświetlenie pojazdu rolniczego

Na trasie Łomża-Białystok na nieoświetlony wóz konny wjechał samochód osobowy. Trzy osoby trafiły do łomżyńskiego szpitala. Policja ostrzega - takich zdarzeń będzie coraz więcej. Na drogach pojawia się coraz więcej pojazdów rolniczych. Często przed wschodem słońca albo po zmroku. Niestety wielu rolników nie dba o odpowiednie oświetlenie ciągników, furmanek czy maszyn rolniczych. Bardzo często taka lekkomyślność kończy się wypadkiem. Tak było także rano w Kurpikach koło Wizny. "Wóz konny był źle oświetlony. Kierowca Poloneza uderzył w niego, odbił się i uderzył w nadjeżdżającego Mercedesa. Trzy osoby jadące na wozie zostały odwiezione do szpitala w Łomży" - mówi Piotr Jarominiak Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.


Rolnicy brak odpowiedniego oświetlenia bardzo często tłumaczą złą sytuacją materialną."Jest zero tolerancji. Nie będziemy tolerowali takiego tłumaczenia. Jest bardzo dużo osób zabitych i rannych z tego powodu" - dodaje Jarominiak. Za takie wykroczenie kierowca może zostać ukarany kilkusetzłotowym mandatem. Policjanci apelują także do kierowców o większą ostrożność podczas wyprzedzania i mijania pojazdów rolniczych. Ich kierowcy bardzo często nie sygnalizują odpowiednio manewrów co także jest przyczyną wielu wypadków.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę