Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Taksówką do... szpitala

W łomżyńskim szpitalu taksówki są wykorzystywane do dowożenia pacjentów na dializy. Do dowożenia pacjentów na zabiegi szpital wykorzystuje dwa swoje samochody. Pracują one tylko w dni robocze. "Żeby wozić pacjentów przez całą dobę szpital musiałby ponosić dodatkowe koszty, czyli zatrudnić pracowników i kupić nowe samochody" - mówi dyrektor da spraw ekonomicznych łomżyńskiego szpitala Jan Bajno. Żeby tego uniknąć został rozpisany przetarg. "Jest to dla nas opłacalne. Taksówki jeżdżą na nasze zlecenie wieczorami i w święta" - dodaje Bajno. Dzięki temu szpital zamiast wydawać pieniądze oszczędza. Przetarg wygrała firma, która zaproponowała najniższe koszty przejazdu.


"Dajemy 35 procent rabatu. Za każdy kilometr dostajemy 65 groszy" - mówi Edward Plona właściciel korporacji, która przetarg wygrała. Podobny sposób na oszczędzanie wybrała także łomżyńska Stacja Krwiodastwa i Sanepid. Transport sanitarny realizowany przez korporację taksówkową pozwolił łomżyńskiemu szpitalowi na zaoszczędzenie blisko 30 procent budżetu przeznaczonego na tego typu usługi.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę