Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pierwsza schetynówka

Powstała w cztery tygodnie. Kosztowała 530 tysięcy złotych. Ma 1165 metrów długości i dwa progi zwalniające. Pierwszą w tym roku schetynówkę w województwie podlaskim otwarto w Kupiskach Starych. Zbudowano ją asfaltując kolejną część ul. Leśnej. Pierwszy odcinek ulicy od strony Janowa, długości ok. 670 metrów, zrobiono rok temu, a teraz asfalt pociągnięto dalej przez cały las i kolejną część wsi w której mieszka już około 1300 osób.

Na uroczystości otwarcia drogi, choć mieszkańcy korzystają z niej od ponad dwóch tygodni, zjawiły się władze gminy, powiatu, reprezentant wojewody, wykonawca i grupa mieszkańców.
- To dla was, dla mieszkańców jest ta droga i ta uroczystość – mówił wójt Piotr Kłys. - Prace zaczęły się 11 marca, a zakończyły 17 kwietnia. Dzięki utwardzonym poboczom droga ma 5 metrów szerokości, a to oznacza, że bez problemu mogą się minąć na niej dwa samochody i nie grozi to zniżeniami krawędzi jezdni – dodawał chwaląc gminnych urzędników zwłaszcza naczelnik Krystynę Lipińską, która inwestycję przygotowała i nadzorowała, oraz dziękując wykonawcy.
Z nowej drogi i tempa jej budowy zadowoleni są mieszkańcy, którzy głośno chwalili wykonawców, oraz ich dzieło.
- Wszystko świetnie i szybko poszło. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Teraz jak droga jest taka ładna to i więcej osób nią spaceruje do lasu – mówili chwilę przed tym, gdy lokalne „vip-y” ustawiły się do przecięcia wstęgi i pamiatkowego zdjęcia.
- Cieszę się, że mieszkańcy są zadowoleni – mówił Robert Skarżyńsk, prezes BIK Projekt, która wybudowała tę schetynówkę. - Są takie inwestycje, gdzie trzeba spierać się z okolicznymi mieszkańcami, a tu wszystko poszło bardzo sprawnie.
- Każda droga jest po to, aby łączyć społeczności i tego Państwu życzę – dodawała Marek Biernacki reprezentujący wojewodę podlaskiego Andrzeja Meyera. To z dysponowanych przez Urząd Wojewódzki środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wyasfaltowano dotychczas piaszczystą ulicę.
- O tę drogę walczyliśmy przez dwie kadencje – mówiła radna gminy Bożena Jackowska, dziękując za zrealizowane już odcinki i proszą o ostatniego niespełna kilometrowego odcinka do drogi Łomża – Nowogród
- Życzę, aby i ten następny odcinek powstał tak samo szybko jak ten obecny – życzyła mieszkańcom starosta Elżbieta Parzych.
- Wniosek na dofinansowanie tego odcinka, który dziś otwieramy do urzędu wojewódzkiego składał poprzedni wójt, a kolejny etap jest nie tylko w naszych myślach, ale już i w pracach. Zleciliśmy opracowanie dokumentacji technicznej na brakującą część tej ulicy i jeśli będzie taka możliwość to jeszcze w tym roku wystąpimy o dofinansowanie jego budowy z programu schetynówek – zapowiadał wójt Piotr Kłys.
Nim przecięto biało-czerwoną szarfę i puszczono wstrzymany ze względu na uroczystość na kilka minut ruch samochodów nową ulicę Leśną wyświęcił ks. Piotr Sitkiewicz, proboszcz w Kupiskach Starych.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę