Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wywózki na nowym muralu w Wiźnie

To krótka historia wywózek na wschód - tak o nowym muralu, który powstał w Wiźnie mówią jego twórcy. Obraz można oglądać na ścianie domu przy miejscowym cmentarzu.

Jak mówi Rafał Roskowiński z Gdańskiej Szkoły Muralu, to już kolejny tego typu obraz, który został namalowany w Wiźnie. Wcześniej powstały obrazy upamiętniające polskich żołnierzy w niewoli, walki pod Monte Cassino i Kapitana Raginisa. Był też mural z obrazami Chełmońskiego. Najnowszy opowiada historię wywózek na wschód. 

Powstał w miejscu, gdzie stał dom jednej z mieszkanek Wizny, która została wywieziona. Obraz zaprojektowała Karolina Pielak. Przypomina on o wywózce mieszkańców Wizny między innymi do Kazachstanu. Widać na nim kobiety i dzieci, żołnierzy NKWD, wagony i lokomotywę z czerwoną gwiazdą. 

Mural można zobaczyć w Wiźnie, przy ulicy Cmentarnej.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę