Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Biskup prosi o modlitwę w intencji wyboru nowego papieża

Specjalny list „do wiernych Kościoła Łomżyńskiego z prośbą o modlitwę w intencji wyboru nowego papieża” skierował pasterz łomżyński bp Stanisław Stefanek. Biskup prosi o modlitwę w tej intencji w kościołach, domach zakonnych i „w każdym domu rodzinnym”.


Oto tekst listu biskupa Stanisława Stefanka:

Moi Bracia i Moje Siostry!
Trwamy na modlitwie!
Dziękujemy za ponad 26 lat Piotrowej posługi Jana Pawła II; uwielbiamy Chrystusa, który obdarzył Kościół swój Pasterzem Milenijnym, Pasterzem Wielkim, Pasterzem Świętym.
Trwamy na modlitwie w serdecznej łączności z Janem Pawłem – umiłowanym Papieżem, który „stoi obecnie w oknie domu Ojca, spogląda na nas i nam błogosławi.”
Trwamy na modlitwie, którą polecił Ojciec Święty w Konstytucji Apostolskiej Universi Dominici Gregis, „aby we wszystkich miastach i w innych miejscach, przynajmniej ważniejszych, zaraz po otrzymaniu wiadomości o wakacie Stolicy Apostolskiej, a w szczególny sposób o śmierci Papieża, po uroczystym odprawieniu jego pogrzebu, wzniesiono pokorne i gorliwe modlitwy do Pana, by oświecił umysły Kardynałów Elektorów i zjednoczył ich w tym zadaniu, ażeby nastąpił szybki, jednomyślny i owocny wybór, czego wymaga zbawienie dusz i dobro całego Ludu Bożego.”
Na czas do ogłoszenia nowego Następcy Świętego Piotra proszę, aby:
1. wszyscy kapłani, w czasie Mszy św. dołączyli wezwanie o światło Ducha Świętego dla Kolegium Kardynalskiego (Elektorów);
2. w każdym domu rodzinnym w każdym domu rodzinnym
3. organizowano, szczególnie w domach zakonnych, godziny adoracji przed wystawionym Panem Jezusem – Eucharystią;
4. w Katedrze i wszystkich Sanktuariach Diecezji każdego dnia odprawiono Mszę św. ze stosownym rozważaniem dla Roku Eucharystii (wykorzystać tekst Encykliki O Eucharystii w życiu Kościoła i Listu Apostolskiego Pozostań z nami, Panie).
Trwamy na modlitwie zjednoczeni w całej Wspólnocie Kościoła Łomżyńskiego.

+ Stanisław Stefanek
Biskup Łomżyński

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę