Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Działkowcy poczuli wiosnę

Główne zdjęcie
fot. Krzysztof Cieśliński

Ciepłe pierwsze dni kwietnia sprawiły, że wiosna na dobre zagościła w regionie. W weekend zapełniły się też łomżyńskie ogrody działkowe. Jak informuje Krzysztof Cieśliński w ogródkach przybywa kwiatów owadów i... działkowców. To właśnie na tych kilku hektarach ziemi położonych na obrzeżu miasta widać nadejście wiosny wypierającej stanowczo ostatnie oznaki zimy.

fot. Krzysztof Cieśliński
fot. Krzysztof Cieśliński
Sprzyjające warunki pogodowe – ciepło i pierwsze wiosenne opady deszczu - wykorzystują działkowcy. Przekopują ziemię, pielęgnują drzewka i decydują o doborze szaty roślinnej, która już niebawem zapełni skrawki ziemi. To właśnie tu spora część nas łomżan wypoczywa w letnie i jesienne weekendy, ciesząc się zielenią, ciszą i... czystym powietrzem.

Zdaniem specjalistów początek kwietnia to ostatnia chwila na zimowe cięcie drzew w sadzie. Do tego miesiąca można opóźnić cięcie gatunków najbardziej narażonych na uszkodzenia mrozowe - śliw, morel, brzoskwiń i nektaryn, tniemy także krzewy winorośli i jeżyn – inne drzewka owocowe takie jak jabłonie i grusze powinny być przycięte w lutym – marcu. W kwietniu można także posadzić nowe drzewka owocowe.
Początek kwietnia to dobra pora na przesadzanie i dzielenie bylin kwitnących latem lub jesienią, a także na założenie trawników.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę