Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

100 znaków drogowych na drodze o długości 1,6 km

100 znaków drogowych stanie na krótkim odcinku nowo budowanej ulicy Meblowej w Łomży. Kierowcy zastanawiają się, jaki jest sens stawiania tak dużej liczby znaków na ulicy, która ma biec przez praktycznie nie zamieszkane tereny.

Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miasta w Łomży mówi, że wynika to z odpowiednich przepisów. I nie odbiega od tego co jest na innych ulicach. Takiej organizacji ruchu bronią też policjanci. Jak mówią, znaków na naszych drogach jest czasami zbyt dużo, ale stawiane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, których i urzędnicy, i mundurowi muszą przestrzegać.

Kierowców takie argumenty nie przekonują. Wychodzą oni z założenia, że co za dużo to niezdrowo.

Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli w wielu miejscach znaków jest zbyt dużo, przez co są one nieczytelne. Zdaniem inspektorów wynika to m.in. z tego, że na wielu drogach nie ma odpowiednio przygotowanej organizacji ruchu, albo dokument stworzyły osoby bez odpowiednich kwalifikacji, bo aktualne prawo nie określa, kto dokładnie taki projekt może przygotować.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę