Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wieża ciśnień będzie zabytkiem?

Nie udało się sprzedać, nie wypalił pomysł z obserwatorium - nowe władze Łomży mają własny pomysł na wieżę ciśnień. Wpisanie do rejestru zabytków ma pomóc w ratowaniu obiektu.

Budowla powstała w 1954 roku, spełnia więc warunki i już za kilka miesięcy mogłaby zostać oficjalnie uznana za zabytek - twierdzą pracownicy Biura Ochrony Zabytków.

To z kolei, zdaniem władz Łomży, pozwoliłoby na wystąpienie z wnioskiem o pomoc unijną na ochronę i zachowanie dziedzictwa kulturowego.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski stwierdził, że miasto nie potrzebuje wieży, jednak dobrym pomysłem na jej zagospodarowanie byłaby np. kawiarnia lub restauracja. Dotychczas kilkukrotnie władze chciały sprzedać działkę razem z obiektem, jednak nie znalazł się zainteresowany nabyciem niszczejącej od kilkudziesięciu lat budowli.

Poprzedni prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, miał nawet pomysł urządzenia w wieży obserwatorium astronomicznego, jednak ten pomysł jej wykorzystania nie spodobał się Ministerstwu Edukacji Narodowej


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę