Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Wody w Narwi przypływa

Główne zdjęcie
Grobla Jednaczewska

O 22 cm wzrósł minionej doby poziom Narwi w Łomży. W rzece wody wciąż przybywa - dzis od rana do południa rzeka podniosła się o kolejne 2 cm. W południe w okolicach Łomży stan rzeki wynosił 440 cm, to o 40 cm więcej niż stan ostrzegawczy i o 10 mniej niż alarmowy. Tylko jednego centymetra brakuje natomiast do przekroczenia stanu alarmowego na Narwi w Wiźnie. Hydrolodzy przewidują że tendencji wzrostowa na głównej rzece regionu jeszcze się utrzyma.

Grobla Jednaczewska
Grobla Jednaczewska
Grobla Jednaczewska
Grobla Jednaczewska
Podnosząca się woda w Narwi coraz bardziej zagraża nadrzecznym zabudowaniom i gospodarstwom. Zalanie grozi dwóm wsiom: Sulinowi i Włochówce w gminie Wizna. Jak podkreślają przedstawiciele Urzędu Gminy wszystko jest przygotowane na ewentualną ewakuację mieszkańców i ich dobytku, ale póki co takiej potrzeby jeszcze nie ma.

Woda podchodzi także pod ogródki działkowe przy Grobli Jednaczewskiej w Łomży. Niemniej jak podkreślają specjaliści to nie jest zaskoczeniem - ogródki są zlokalizowane na naturalnym rozlewsku Narwi.

W regionie największy poziom wody jest w Osowcu. Tam Biebrza już niemal przed dwoma tygodniami przekroczyła stan alarmowy. Od kilku dni jej poziom ukształtował się na wysokości 418 cm, to o 8 cm powyżej stanu alarmowego.

Stan trzeciej rzeki regionu Pisy jest niski. Zarówno w Ptakach jak i Dobrymlesie minionej doby wody ubyło odpowiednio dwa i siedem centymetrów.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę