Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dworzański i Truskolaski będą reprezentować nasze interesy

Główne zdjęcie
Tadeusz Truskolaski i Jarosław Dworzański w 2008 r. podczas wspólnej konferencji prasowej dali burę posłowie Lechowi Kołakowskiemu za działanie na rzecz Via Baltica przez Łomżę.

18 lokalnych polityków z całej Polski zostało formalnie mianowanych członkami Europejskiego Komitetu Regionów, politycznego zgromadzenia przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych Unii Europejskiej. W tej grupie są Jarosław Dworzański i Tadeusz Truskolaski z Białegostoku. Przez najbliższe pięć lat będą tam reprezentować interesy polskich miast i regionów.

Komitet Regionów funkcjonuje od 1994 r. – od podpisania traktatu z Maastricht – i został powołany, by samorządy lokalne i regionalne Europy miały możliwość zabrania głosu w Unii Europejskiej. UE liczy 350 polityków szczebla lokalnego i regionalnego. Delegacja polska, składająca się z 18 członków i 16 zastępców. Zostali oni zaproponowani przez polski rząd i formalnie zatwierdzeni kilka dni temu przez Radę Unii Europejskiej.
Wśród polskich nowych członków Komitet Regionów są m.in. pochodzący z Białegostoku Jarosław Dworzański, dziś radny sejmiku, a do niedawna także marszałek województwa oraz Tadeusz Truskolaski prezydent Białegostoku.
Wśród zastępców członków KR jest trzeci lokalny polityk z województwa podlaskiego - Bogdan Dyjuk, radny sejmiku i od niedawna członek zarządu województwa podlaskiego z Augustowa.

KR zbiera się w Brukseli do sześciu razy w ciągu roku, aby omawiać priorytety polityczne i wydawać opinie w sprawie ustawodawstwa UE. Pierwsza sesja nowej kadencji zaplanowana została na 11 lutego br., kiedy to wszyscy członkowie wybiorą również przewodniczącego i pierwszego wiceprzewodniczącego zgromadzenia.

zobacz: Bura za działanie na rzecz Via Baltica przez Łomżę


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę