Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Radni o kredytach i likwidacji gimnazjum

Nad zaciągnięciem niemal 17 milionów złotych kredytu będą debatować dziś radni Łomży. Prezydent Jerzy Brzeziński pieniądze z pożyczki chce przeznaczyć na inwestycje miejskie. W ogromnej większości są to inwestycje realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. W sumie na zrealizowanie sześciu takich przedsięwzięć dofinansowywanych z funduszy pozabudżetowych - w nawet 75% - chce zaciągnąć nieco ponad 15 milionów złotych.

Przy okazji prezydenta chce pożyczyć także na modernizację i remont starej części ratusza (800 tys. zł) i na dwa samochody ciężarowe dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (500 tys zł.) Zgodnie z propozycją prezydenta spłata kredytu wraz z kosztami miała by być realizowana z dochodów własnych miasta Łomży w okresie od 2005 do 2015 roku.
Przypomnijmy że dziś zadłużenie Łomży sięga 18 milionów złotych. Ponad 15 milionów zł z tego długu to kredyt zaciągnięty przed kilkoma laty na modernizację oczyszczalni ścieków. Kredyt ten ma zostać spłacony w całości do 2008 roku.

Podczas dzisiejszej sesji radni mają też zająć się ostateczną likwidacją Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Królowej Jadwigi. 24 lutego radni Łomży głosami 12 za, 5 przeciw, 5 wstrzymało się uchwalili zamiar likwidacji tej szkoły.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę