Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Komendant Rutkowski był pijany..., ale od której?

Próbki krwi pobrane od byłego komendanta policji w Łomży mł. insp. Bogdana Rutkowskiego - sprawcy kolizji drogowej, wykazały, iż był on kompletnie pijany – podała dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Badania wykazał, że 3 marca 2005 r. ok. godz. 22.00 komendant miał 1,2 promila alkoholu. Sęk w tym, że kolizja była o 18.00 i nie wiadomo jeszcze czy Rutkowski pił przed zdarzeniem, czy dopiero po.

Właśnie to chcą wyjaśnić prokuratorzy z Hajnówki, do których ostatecznie sprawa kolizji drogowej spowodowanej przez Komendanta Miejskiego Policji w Łomży trafiła. Teraz nastąpi seria przesłuchań. Jak podaje Gazeta Wyborcza “Wezwany ma być Rutkowski, ale też i komendant z Zambrowa Tadeusz Murawski, który jako pierwszy badał trzeźwość sprawcy kolizji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to właśnie on, zamiast kolegi, dmuchał w alkomat.” (...) Przypomnijmy policyjne badania alkomatem, wykonane zaraz po wjechaniu przez komendanta do rowu w okolicy Woli Zambrowskiej wykazało, że miał we krwi 0,0 alkoholu. Tymczasem mniej więcej cztery godziny później, gdy łomżyński komendant trafił już do szpitala z rozbitą głową, woń alkoholu poczuł od niego prokurator który polecił pobrać mu krew i ją zbadać. Teraz – w mieniąc po zdarzeniu - znamy wyniki tych badań. 3 mraca ok. 22.00 Rutkowski był pijany. We krwi komendanta było 1,2 promila alkoholu.
Gazeta przypomina, że obaj panowie Komendant z Łomży i komendant z Zambrowa "kilka dni po tym, jak sprawa kolizji została nagłośniona przez media, odeszli nagle na emeryturę. Pierwszy zarzekał się, że był trzeźwy w chwili zdarzenia. Alkohol pił już po kolizji, żeby uspokoić skołatane nerwy. A na emeryturę odszedł, żeby nie utrudniać śledztwa. Drugi nic nie tłumaczył.”

Kluczowa dla rozwikłania zagadki pijanego komendanta ma być opinia biegłych. To oni mają określić czy Rutkowski pił po wjechaniu do rowu, czy mógł być pijany zanim tam się znalazł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę