Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Wody w Narwi przybywa

Poziom Narwi w Wiźnie we wtorek rano wyniosił 454 cm – to o 14 cm więcej niż górna granica stanu ostrzegawczego. Tylko w ciągu ostatniej doby poziom wody w Wiźnie podniósł się o kolejne 8 cm. Woda zaczyna podchodzić pod niżej położone gospodarstwa, jednak jak podkreślają specjaliści zagrożenia powodziowego nie ma. Do stanu alarmowego Narwi w tym miejscu brakuje jeszcze 16 cm. Gdyby Narew dalej rosła w takim tempie jak dotychczas zalanie grozi siedmiu gospodarstwom w dwóch wsiach.


Wody w rzecze przybywa nielam w całym jej biegu. Na całym odcinku od Strękowej Góry do Nowogrodu wczoraj przybyło jej po ok. 10 cm. Póki co rzeka stan ostrzegawczy przekroczyła tylko w Wiźnie. W Łomży poziom Narwi we wtorek rano wynosił 383 cm i do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 17 cm. Zdaniem Ryszarda Modzelewskiego dyrektora Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi wody jeszcze będzie przybywało. Niemniej jak dyrektor podkreśla w rozlewiskach Narwi mogą się zmieścić jeszcze miliony litrów wody i nie zagrozić ludziom.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę