Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

11 tysięcy odbiorców bez prądu z powodu wichury

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Wiejący od wczoraj silny wiatr w wielu miejscach kraju spowodował uszkodzenie linii energetycznych. W województwie podlaskim bez prądu jest teraz około 11 tysięcy odbiorców - m.in w gminach Słucz, Miastkowo, Zambrów, Sztabin, Augustów, Mońki, Dąbrowa Białostocka, Gródek, Michałowo, Czarna Białostocka a także w okolicach Milejczyc, Wysokiego Mazowieckiego i Bielska Podlaskiego, gdzie wieczorem przeszła burza, łamiąc drzewa i zrywając przewody. Energetycy cały czas lokalizują i i usuwają awarie. Pomagają im przedstawiciele innych służb.


Od wczoraj podlascy strażacy interweniowali w całym regionie około 50. razy - przeważnie usuwając z dróg połamane i przewrócone drzewa. Zabezpieczali też uszkodzone dachy, a w jednej z miejscowości musieli zasilić koncentrator tlenu, potrzebny chorej osobie.

Jak informują nas synoptycy - w nocy w Podlaskiem wiatr wiał z prędkością dochodzącą w niektórych miejscach do 90-ciu kilometrów na godzinę. W niedzielę (11.01) ma być podobnie. (ms/lep)

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę