Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Biskup wzywa do odnowy moralnej

Do odnowy moralnej i budowy struktur społecznych na prawdzie i wierze wzywał ordynariusz łomżyński biskup Stanisław Stefanek podczas Mszy św. rezurekcyjnej w katedrze. W roku wyborczym biskup podkreślał, że jest to niezbędne. Ordynariusz przypominał słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane podczas jego pielgrzymki do ojczyzny w 1983 roku – zaraz po Stanie Wojennym: “Tylko zwycięstwo moralne może doprowadzić społeczeństwo do szczęścia, wyprowadzić z rozbicia i przywrócić jedność”

Komentując obecną sytuację polityczną Polski i komentując przymiarki i spekulacje wyborcze biskup Stanisław pytał, czy “zmiana rządzących to jedyny pomysł jaki mamy na przyszłość Naszego Narodu? A ile to zmian już mieliśmy? Co cztery lata, w pełni wolności i w pełni osobistych decyzji. I co z tych zmian? Społeczeństwo może wyjść z rozbicia przez zwycięstwo moralne. I starą ekipę i tych którzy się szykują do nowej ekipy do spowiedzi.(...) – wołał biskup.
Jego zdaniem tak samo powinni zachować się także ci który będą wybierać. “Przed wrzuceniem listy wyborczej do urny do spowiedzi.(...)”

W procesji i Mszy św. rezurekcyjnej w katedrze wzięło udział kilkuset wiernych. Tak jak w latach poprzednich rezurekcja była transmitowana na żywo przez Diecezjalne Radio Nadzieja

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę