Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Stan alarmowy w Osowcu na Biebrzy

Główne zdjęcie
rozlewiska biebrzańskie

414 centymetrów – tyle wynosił poziom wody rzeki Biebrzy w Osowcu – to o 4 centymetry więcej niż wynosi granica stanu alarmowego. Wczoraj wieczorem rzeka rzeka przekroczyła ten stan. Wody w Biebrzy przybywa nieprzerwanie od ubiegłego tygodnia, gdy nad region doszła wreszcie astronomiczna wiosna. W ciągu ostatnich pięciu dni poziom rzeki podniósł się o 25 centymetrów. Niemniej jak podkreśla dyrektor Bierzańskiego Parku Narodowego woda zarówno ludziom jak i żyjącym w pobliżu Biebrzy zwierzętom nie zagraża. Bagana Biebrzańskie to doskonały naturalny zbiornik retencyjny, który zawsze potrafi przyjąć nadmiar wody.


W niższych biegach rzeki Biebrzy wody jest mniej. W Burzynie poziom Biebrzy wynosi 336 centymetrów i do stanów ostrzegawczych brakuje to około 40m centymetrów.

Wody nieprzerwanie przybywa też w Narwi. W Wiźnie, Łomży i Nowogrodzie poziom tej rzeki w ciągu ostatnich pięciu dni podniósł się o pół metra. W Łomży poziom Narwi wynosi teraz 330 cm do stanu alarmowego brakuje jednak jeszcze 120 cm.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę