Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Busy pod kontrolą

Główne zdjęcie
Kilka dni temu policjanci z Zambrowa zatrzymali do kontroli dostawczego lublina, w którym kierowca - Ukrainiec - bez wymaganych dokumentów przewoził 11 pasażerów podczas gdy pojazd przystosowany do przewozu najwyżej dziewięciu osób. Ponadto bus był w opłakanym stanie technicznym, a żaden z podróżujących nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Sąd w Zambrowie ukarał nieodpowiedzialnego kierowcę grzywną w wysokości 3000 złotych i półrocznym zakazem prowadzenia pojazdów w Polsce.

Przez dwa dni blisko 220 policjantów drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, kontrolowało busy jeżdżące po drogach regionu. Wynikiem akcji jest m.in. 8 zatrzymany praw jazdy pijanych kierowców, 9 niedopuszczonych do dalszej jazdy samochodów, 40 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i w sumie blisko 600 mandatów za różnego rodzaju wykroczenia drogowe.

W ramach w ramach akcji „Bus” w środę i czwartek w województwie podlaskim przeprowadzono wzmożoną kontrolę autobusów, ciężarówek oraz samochodów dostawczych wykorzystywanych do zarobkowego przewozu osób i towarów. Policjanci i inspektorzy w szczególności sprawdzali stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i oznakowanie, trzeźwość kierowców, oraz czy kierujący nie przekraczają dozwolonej prędkości i czy wszystkie osoby w poszczególnych pojazdach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy w samochodach nie przewożona jest nadmierna ilość osób. Podczas dwóch dni łącznie skontrolowano ponad tysiąc pojazdów, wśród których było m.in. 285 ciężarówek i 128 autobusów. Niestety okazało się, że w 26 przypadkach policjanci stwierdzili zły stan techniczny pojazdów, a podczas kolejnych kontroli w wielu przypadkach nieprawidłowe wyposażenie pojazdów, co skutkowało zatrzymaniem w sumie 40 dowodów rejestracyjnych, a 9 samochodów nie zostało dopuszczonych do ruchu. Ponadto policjanci, w ramach kontroli prędkości, odnotowali 280 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 122 samochody ciężarowe oraz 10 autobusów. W czasie akcji funkcjonariusze nałożyli także na kierujących łącznie 592 mandaty za popełnione wykroczenia, a w 13 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci ujawnili również 8 kierowców pod wpływem alkoholu, którzy oprócz tego, że stracili prawo jazdy, to za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Podlascy policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę