Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 27 stycznia 2022 napisz DONOS@

Busy pod kontrolą

Główne zdjęcie
Kilka dni temu policjanci z Zambrowa zatrzymali do kontroli dostawczego lublina, w którym kierowca - Ukrainiec - bez wymaganych dokumentów przewoził 11 pasażerów podczas gdy pojazd przystosowany do przewozu najwyżej dziewięciu osób. Ponadto bus był w opłakanym stanie technicznym, a żaden z podróżujących nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Sąd w Zambrowie ukarał nieodpowiedzialnego kierowcę grzywną w wysokości 3000 złotych i półrocznym zakazem prowadzenia pojazdów w Polsce.

Przez dwa dni blisko 220 policjantów drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, kontrolowało busy jeżdżące po drogach regionu. Wynikiem akcji jest m.in. 8 zatrzymany praw jazdy pijanych kierowców, 9 niedopuszczonych do dalszej jazdy samochodów, 40 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i w sumie blisko 600 mandatów za różnego rodzaju wykroczenia drogowe.

W ramach w ramach akcji „Bus” w środę i czwartek w województwie podlaskim przeprowadzono wzmożoną kontrolę autobusów, ciężarówek oraz samochodów dostawczych wykorzystywanych do zarobkowego przewozu osób i towarów. Policjanci i inspektorzy w szczególności sprawdzali stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i oznakowanie, trzeźwość kierowców, oraz czy kierujący nie przekraczają dozwolonej prędkości i czy wszystkie osoby w poszczególnych pojazdach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy w samochodach nie przewożona jest nadmierna ilość osób. Podczas dwóch dni łącznie skontrolowano ponad tysiąc pojazdów, wśród których było m.in. 285 ciężarówek i 128 autobusów. Niestety okazało się, że w 26 przypadkach policjanci stwierdzili zły stan techniczny pojazdów, a podczas kolejnych kontroli w wielu przypadkach nieprawidłowe wyposażenie pojazdów, co skutkowało zatrzymaniem w sumie 40 dowodów rejestracyjnych, a 9 samochodów nie zostało dopuszczonych do ruchu. Ponadto policjanci, w ramach kontroli prędkości, odnotowali 280 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 122 samochody ciężarowe oraz 10 autobusów. W czasie akcji funkcjonariusze nałożyli także na kierujących łącznie 592 mandaty za popełnione wykroczenia, a w 13 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci ujawnili również 8 kierowców pod wpływem alkoholu, którzy oprócz tego, że stracili prawo jazdy, to za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Podlascy policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę