Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Biskup obmył nogi księżom

Podczas wieczornej Mszy Świętej w Katedrze biskup łomżyński Stanisław Stefanek obmył i ucałował nogi 12 księżom diecezji łomżyńskiej. Obrzęd ten miał przypominać pokorną służbę Jezusa Chrystusa, który umył nogi swoim uczniom i pozostawił im przykazanie miłości: „Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem" (J 13,15).

Wieczorną liturgią rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne, najważniejsze dni w roku liturgicznym. Wielki czwartek to pamiątka Wieczerzy Pańskiej - Ostatniej Wieczerzy Starego Testamentu i Pierwszej Nowego. Podczas tej wieczerzy Chrystus umył nogi swoim uczniom i pozostawił im przykazanie miłości. Tej samej wieczerzy Jezus Chrystus ustanowił także Eucharystię i Sakrament Kapłaństwa.

W wygłoszonej homilii biskup łomżyński Stanisław Stefanek podkreślał, że Eucharystia, Kapłaństwo i Miłość bliźnich zawsze powinny iść razem – bo tak chciał i tak ustanowił to Jezus Chrystus. W tym roku szczególne mocno podkreślana jest Eucharystia, bo w kościele obchodzony jest Rok Eucharystii ustanowiony przez Ojca Świętego Jana Pawła II.

Na zakończenie liturgii biskup przeniósł Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy - Kaplicy Adoracji, aby tam wierni trwając na modlitwie dziękowali Panu za Jego obecność, za Jego ofiarę, za Jego miłość i służbę wobec nas. W Ciemnicy Najświętszy Sakrament będzie aż do Mszy Świętej Rezurekcyjnej.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę