Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Tylko 2 rolników otrzyma pomoc za straty spowodowane rosyjskim embargiem

Tylko 2 rolników z województwa podlaskiego otrzyma pomoc za straty spowodowane rosyjskim embargiem. Pieniądze za wycofane produkty powinni otrzymać za kilkanaście dni.

Jak informuje dyrektor podlaskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego, Wojciech Kasjanowicz – o wsparcie ubiegało się 22 rolników, ponad połowa z nich zrezygnowała jednak w trakcie kontroli, a 6 nie przeszło audytu.

Dlatego ostatecznie wsparcie otrzymają jedynie 2 gospodarstwa z województwa podlaskiego. To nieco ponad 310 tysięcy złotych za bezpłatne przekazanie płodów rolnych organizacjom charytatywnym lub niezbieranie ich z pól. Chodzi o prawie 180 ton jabłek, blisko 80 ton marchwi oraz 30 ton kapusty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę