Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

środa 23.03.2005

Gazeta Współczesna - Lepsza półka za droga Gazeta Współczesna - Wirtualne sklepy Gazeta Współczesna - Budżet niewiadomych

Gazeta Współczesna - Lepsza półka za droga
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy zatrzymała dostawy swoich produktów do magazynów sieci handlowej Carreffour. Firma zażądała od OSM zbyt wysokich opłat m.in. za dystrybucję i promocję. – Ucierpią na tym klienci – mówi Jacek Lewicki z OSM.
Negocjacje warunków handlowych na rok 2005 trwały trzy miesiące.
– Sprzedaż zależy także od tego, na której półce dany towar leży. Są półki droższe – to te na wysokości wzroku, i tańsze, np. te tuż nad podłogą – tłumaczy Maria Andrzej Faliński, sekretarz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. – Za umieszczenie towaru na lepszej półce producent musi zapłacić.
– Rezygnujemy z usług jednego z największych dystrybutorów w kraju, ponieważ nie ustaliliśmy satysfakcjonujących obie strony finansowych zasad współpracy – tłumaczy Jacek Lewicki, szef działu handlowego OSM Piątnica. – Dokonywaliśmy korekt naszych propozycji, ale nie widzieliśmy woli kompromisu ze strony sieci handlowej.
Ponadto zarząd mleczarni obawiał się, że spełnienie wysokich wymagań finansowych pochłonie cały zysk ze sprzedaży produktów. Ponadto firma uznała, że Carreffour i tak pobiera bardzo wysokie opłaty.
– Koszty, jakie ponosiliśmy, były po prostu najwyższe wśród wszystkich naszych dystrybutorów – twierdzi Jacek Lewicki. – Ale rozwiązanie tej umowy handlowej traktujemy przede wszystkim jako stratę dla naszych klientów.
więcej: Gazeta Współczesna - Lepsza półka za droga

Gazeta Współczesna - Wirtualne sklepy
PSS Społem w Grajewie jako pierwsza w mieście i jednak z niewielu w regionie rozpoczęła sprzedać przez Internet. Nie wychodząc z domu można zamówić wszystko, co znajduje się w ofercie PSS Społem - od chleba przez mięso po środki chemiczne.
– Podoba mi się ten pomysł – przyznaje z entuzjazmem Ilona Szymkiewicz z Grajewa. – Niestety, nie mamy w domu komputera, ale gdybym miała taką możliwość, korzystałabym z tej formy robienia zakupów.
PSS Społem w Grajewie nawiązało współpracę z poznańską firmą Totu. Aby zrobić zakupy przez Internet, wystarczy wejść na stronę internetową www.totu.com. Klient, wpisując kod pocztowy miejsca dostawy, uzyskuje dostęp do oferty sklepu. Po zakończeniu wyboru produktów dokonuje rejestracji, podając dane zamawiającego i miejsce dostawy oraz godzinę. Kilka minut po wypełnieniu zamówienia otrzyma potwierdzenie jego przyjęcia przez operatora sklepu.
Standardowy czas, w jakim zakupy zostaną dostarczone, to dwie godziny. Przywiezie je do domu kurier – pracownik PSS Społem.
Klient może dokonaæ wyboru formy płatności. Może zapłacić kartą lub gotówką przy odbiorze towaru.
więcej: Gazeta Współczesna - Wirtualne sklepy

Gazeta Współczesna - Budżet niewiadomych
Wiele znaków zapytania pozostaje w przyjętym wczoraj przez radnych budżecie Zambrowa. Los niektórych inwestycji pozostaje niewiadomy, bo zależny jest od decyzji ministerstw lub komisji przyznających granty.
– Nie wiemy ile dostaniemy na stypendia, co będzie z projektami złożonymi do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, ile dostaniemy na dokończenie budowy hali sportowej i jakie będą losy projektu na modernizację dawnej tkalni Zamteksu – wymienia burmistrz Kazimierz Dąbrowski. – Bêdziemy się starali jednak mimo wszystko zrealizowaæ zaplanowane zadania.
Dochody miasta wyniosą 34,5 mln zł, wydatki 40,2 mln zł. Różnicę samorząd pokryje, zaciągając kredyt długoterminowy.
Największą inwestycją będzie adaptacja hali produkcyjnej po Zamteksie (9 mln zł). Samorząd nie dostał dofinansowania ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, ubiega się o pieniądze w Sektorowym Programie Operacyjnym. Nawet jeśli funduszy z zewnątrz nie będzie, inwestycja zostanie wykonana. Przedsiębiorcy, którzy zamierzają przenieść produkcję do zaadaptowanej hali, godzą się nawet na rozwiązanie minimalistyczne (2,4 mln zł) - wyremontowanie pomieszczenia i doprowadzenie energii.
więcej: Gazeta Współczesna - Budżet niewiadomych


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę