Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

XX łomżyńskie spotkania młodych

Około tysiąc osobową grupę młodych ludzi w sobotę wieczorem w Drodze Krzyżowej ulicami Łomży poprowadził biskupem łomżyńskim Stanisław Stefanek. Wieczorna Droga Krzyżowa była głównym punktem pierwszego dnia obchodów XX Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej. Młodzi ludzie mimo mrozu i silnego wiatru z modlitwą i śpiewem na ustach przeszli przez osiedle południe z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do kościoła pw. Bożego Ciała przy ul. Przykoszarowej.


XX Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej rozpoczęły się w sobotę o 15-tej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Do miasta przyjechało około tysiąc młodych osób z kilkudziesięciu parafii Diecezji Łomżyńskiej. Młodzi poza wspólną modlitwą w świątyni obejrzeli także spektakl pt. „Pasja” wystawiony przez Teatr "A" z Gliwic. W spektaklu tym jego twórcy pochylają się nad tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, ale w nieco odmienny sposób. Motorem dramaturgicznym „Pasji”, uczynili twórcy spektaklu zderzenie tragedii Judasza, broniącego swojej racji, do pewnego momentu narzucającego okrutne reguły gry, z czułą relacją najbliższych apostołów Chrystusa i towarzyszących im kobiet. Ostatecznie jednak to ci ostatni poprowadzili widza pod krzyż, przeżyjąc z nim tragedię pogrzebu i radość paschalnego poranka.

W Niedzielę Palmową - drugi dzień łomżyńskiego spotkania młodych - przed południem młodzież gromadzi się w trzech małych grupach by dyskutować o nurtujących ją problemach i dzielić się Słowem Bożym. Po południu uczestnicy diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży wezmą udział w procesji z palmami z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do łomżyńskiej Katedry, gdzie o godz. 16. 00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie pasterz diecezji, biskup Stanisław Stefanek.

Ostatnim elementem XX Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej będzie plenerowa inscenizacja Męki Pańskiej na muszli koncertowej przy ul. Zjazd. Inscenizacje tę przygotowali ojcowie Kapucyni z łomżyńskiego klasztoru.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę