Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Kino młodego widza w Galerii Veneda

Możliwość zagrania w filmie i poznania od kulis fascynującego świata X Muzy. Warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży z popularnym aktorem i filmoznawcą Marcinem Skorkiem. Projekcje filmów, baśni i bajek animowanych dla dzieci. Bicie rekordu Łomży w podbijaniu bańki mydlanej – to tylko niektóre z atrakcji wyjątkowej imprezy filmowej w Galerii Veneda. Spotkanie z filmem dziecięcym odbędzie się w Galerii w sobotę 18 października, od godz. 12.00 do 18.00, w ramach 11. edycji programu Polskie Kino Młodego Widza.

Wśród licznych atrakcji przygotowywanych regularnie dla klientów i gości Galerii Veneda w Łomży nie brakowało wielu wydarzeń kulturalnych najwyższej próby, w tym koncertów, przedstawień i spektakli teatralnych. Jednak zaplanowany na 18 października dzień z filmem dziecięcym jest imprezą bez precedensu, nie tylko w skali Łomży, ale też regionu. Jak podkreślają organizatorzy, ich głównym celem było przygotowanie imprezy adresowanej do różnych grup wiekowych, mającej ukazać, zarówno dzieciom jak i ich opiekunom, bogactwo, wielowymiarowość i unikalny charakter filmowego świata. Stąd pomysł na warsztaty filmowe, które poprowadzi jeden z najbardziej znanych polskich specjalistów w tej dziedzinie, dr Marcin Skorek – aktor, filmoznawca, autor programów edukacji filmowo-medialnej, współautor nagrodzonego na 39 Festiwalu Filmowym w Gdyni przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w kategorii „Edukacja młodego widza” programu „KinoSzkoła”. Główną atrakcją zajęć z dr. Skorkiem będzie udział młodych aktorów w realizowanym na bieżąco w czasie zajęć filmie, który błyskawicznie też zostanie zmontowany i zaprezentowany na finał imprezy w Galerii Veneda. Jeśli ktoś z młodych uczestników zajęć nie będzie czuł się na siłach by stanąć przed kamerą, będzie miał do wyboru pokazy licznych filmów i bajek. W ramach programu Polskie Kino Młodego Widza w Galerii Veneda zostaną bowiem zaprezentowane najpiękniejsze polskie bajki dla najmłodszych, m.in.: „Parauszek i Przyjaciele”, „Kozucha Kłamczucha”, „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”, „Złota jabłoń”. Warto będzie uważnie śledzić przygody ich bohaterów, bowiem po projekcjach odbędą się konkursy z nagrodami ze znajomości poszczególnych filmów. Nagród nie zabraknie też podczas bicia rekordu Łomży w podbijaniu bańki mydlanej – tu każdy z uczestników dostanie drobny upominek, a zwycięzca zostanie nagrodzony dodatkowo, jak na rekordzistę przystało.

Odbędą się również warsztaty artystyczne „Coś z niczego”, podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli wykonać, z na pozór całkowicie już nieprzydatnych przedmiotów czy surowców wtórnych, coś oryginalnego, wyjątkowego i niepowtarzalnego. Dodatkowym aspektem tych zajęć jest ukazanie – zwłaszcza ich najmłodszym uczestnikom – że postępując w ten sposób nie tylko troszczymy się o środowisko naturalne, ograniczając ilość śmieci, ale też stajemy się proekologiczni, nie marnotrawiąc przedmiotów mogących zyskać w ten sposób drugie życie.

Impreza w Galerii Veneda będzie też miała wymiar familijny, czego wyrazem będzie kreatywne rodzinne budowanie z kilkunastu tysięcy – ekologicznych – drewnianych klocków wszystkiego, co tylko młodszym i starszym uczestnikom zabawy fantazja podpowie.

A ponieważ Galeria Veneda od początku swego istnienia współpracuje z lokalnymi artystami, również w sobotę 18 października poza filmami i bajkami będzie można w niej obejrzeć wystawę zdjęć łomżyńskiego fotografa Iwo Świątkowskiego – wszak film i fotografia są ze sobą powiązane już od początków rozwoju kinematografii oraz fotografii.

Będzie to kolejny rodzinny weekend w Galerii Veneda – miejscu, bez którego trudno już wyobrazić sobie Łomżę, odwiedzanym chętnie nie tylko przez jej mieszkańców, ale też przez klientów z wielu okolicznych miejscowości.

Galeria Veneda gwarantuje im też na co dzień mnóstwo innych atrakcji i promocji, o których najnowsze informacje zawsze można znaleźć na stronie: http://galeriaveneda.com.pl/


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę