Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztu

Policjanci z Zambrowa ustalili i zatrzymali 31-latka podejrzanego o zabójstwo 73-letniego zambrowianina. Funkcjonariusze zatrzymali również 46-latka podejrzanego o pomoc w zacieraniu śladów tej zbrodni. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a sąd zadecydował o tymczasowym aresztowanie na 3 miesiące młodszego z nich.

W miniony wtorek rano policjanci z Zambrowa otrzymali sygnał o zwłokach mężczyzny, które przypadkowy świadek odnalazł w krzakach przy jednym z bloków przy ul. Papieża Jana Pawła II. Natychmiast w to miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, którzy ustalili, że pokrzywdzonym jest 73-latek, zamieszkujący w bloku, przy którym znaleziono jego ciało. Oględziny lekarskie i późniejsza sekcja zwłok wykazały, że zmarły miał liczne obrażenia mogące być skutkiem pobicia. Dodatkowo wyniki oględzin miejsca zdarzenia wskazywały, że zgon nastąpił w innym miejscu niż znaleziono ciało. Szczegółowym wyjaśnieniem tych okoliczności zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Wnikliwa praca dochodzeniowa i operacyjna jeszcze tego samego dnia doprowadziła mundurowych do podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu dwóch zambrowian w wieku 31 i 46-lat. Obaj zostali zatrzymani wieczorem. Byli pijani i trafili do policyjnego aresztu. Dalsze analizy policjantów wskazały, że całe zdarzenie swój początek miało trzy dni wcześniej, w jednym z mieszkań w sąsiednim bloku. Tam bowiem wówczas obaj zatrzymani wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol. W pewnym momencie w trakcie wspólnej biesiady - jak wstępnie ustalili funkcjonariusze – doszło do nieporozumień między młodszym z mężczyzn i 73-latkiem co przerodziło się w „rękoczyny”. Gdy pobity starszy mężczyzna upadł na ziemię pozostali kontynuowali wielogodzinną biesiadę. Dopiero gdy po pewnym czasie zorientowali się, że leżący na podłodze mężczyzna nie daje oznak życia 31-latek postanowił wynieść ciało z mieszkania. Pomógł mu w tym 46-letni współbiesiadnik. Ciało przenieśli i porzucili w zaroślach obok sąsiedniego bloku. Tam też zostało ono odnalezione w miniony wtorek.

Obaj, szybko ustaleni i zatrzymani przez policjantów mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Młodszy – zabójstwa, starszy – zacierania śladów. W miniony piątek 31-latek został doprowadzony do sądu, który zadecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie tymczasowym. Wobec jego starszego kolegi prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Teraz szczegółowo okoliczności zdarzenia wyjaśniają pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zambrowie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę