Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Rowerem z Tajwanu przez Łomżę do Lizbony

Główne zdjęcie
Liao Cai - Ru z Tajwanu w Łomży

Cezary Wyrwas jak co sobotę wyszedł z psem na spacer, ciesząc cię, że na zielonych łąkach nad Narwią i na bulwarze cały dzień było tak słonecznie... Aż przetarł oczy ze zdumienia, gdy zobaczył Chinkę na rowerze, która zapytała o najbliższy camping. A ponieważ łomżyniakowi żaden kemping w okolicy nie przyszedł do głowy, postanowił polecić jej... własny ogródek. Jednak noc była na tyle zimna, że zaprosił z rodziną sympatyczną Liao Cai – Ru z Tajwanu do swego domu. Dzielna Liao pokonała sama rowerem w 132 dni 12 tysięcy kilometrów przez Chiny, Kazachstan,. Rosję, Łotwę i Litwę do Łomży. I to nie koniec podróży: z Polski przez Niemcy dotrze do Lizbony.

Chinka Liao Cai – Ru ma 22 lata, jest absolwentką studiów z zakresu historii świata i po obronie dyplomu postanowiła osobiście poznać kraje i kultury, o których uczyła się na studiach. - Na własne oczy chciałam zobaczyć to, o czym czytałam w podręcznikach i co oglądałam na zdjęciach – opowiadała gospodarzom w niedzielę podczas śniadania o poranku, przed wyruszeniem w dalszą drogę do Wyszkowa. - Staram się codziennie pokonać około 90 kilometrów. W rower turystyczny dobrej klasy wyposażył mnie mój sponsor, stać mnie na jedzenie i czasem biorę noclegi w hotelach. Ale zdarza mi się czasem, ze zaproszą mnie na posiłek i na nocleg dobrzy ludzie, jak tu, w Łomży.
Liao nie było łatwo napisać „Łomża” po chińsku, gdyż znaki mylą się z tymi, jakich używa się przy „Łodzi”. Jednak tę trudność odważna rowerzystka łatwo pokonała z pomocą słownika w komórce. Łomżyniacy życzyli jej bezpiecznego dotarcia do Portugalii na południowo-zachodnich krańcach Europy oraz szczęśliwego powrotu samolotem do Tajwanu z bagażem doświadczeń i wspomnień...

Mirosław R. Derewońko

Foto: Liao Cai - Ru z Tajwanu w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę