Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Poświadczył nieprawdę – stracił mandat radnego

Wojewoda podlaski stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Józefa Rudzkiego z Rady Miejskiej w Stawiskach, z powodu utraty prawa wybieralności po skazaniu prawomocnym wyrokiem za poświadczenie nieprawdy. Wyrok zapadł jeszcze w grudniu ubiegłego roku i choć co do zasady wygaśnięcie mandatu następuje z mocy samego prawa, konieczne jest jednak urzędowe potwierdzenie skutku prawnego – czyli w tym wypadku stosowna uchwała Rady Miejskiej w Stawiskach. Rada jednak takiej uchwały nie podjęła, nawet po wezwaniu przez wojewodę, dlatego w ubiegłym tygodniu wydał on zarządzenie zastępcze wygaszające mandat skazanemu radnemu gminy.

Jak przekazuje Joanna Gaweł rzecznik prasowy wojewody podlaskiego na wydane w ubiegłym tygodniu zarządzenie zastępcze wojewody podlaskiego zarówno Radzie Miejskiej w Stawiskach oraz Panu Józefowi Rudzkiemu - Radnemu Rady Miejskiej w Stawiskach służy prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, za pośrednictwem Wojewody Podlaskiego, w terminie 30 dni od daty jego doręczenia.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę