Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mleko tańsze... nawet niż przed rokiem

Po ośmiu miesiącach spadków cena mleka jest - po raz pierwszy - poniżej ceny z ubiegłego roku. Jak podała GUS w sierpniu za 1 hektolitr (100 litrów) mleka w Polsce płacono w skupie 128,17 zł, tj. mniej o 4,3% niż przed miesiącem i o 3,6% niż przed rokiem. W województwie podlaskim rolnicy za hektolitr mleka otrzymywali średni po 130,30 zł, czyli o ponad 4 złote mniej niż jeszcze w lipcu i niemal dokładnie tyle samo co w lutym 2013 roku.

Ceny mleka w skupie spadają od początku roku. Wówczas to rolnicy z regionu za sprzedawane do mleczarń mleko otrzymywali średnio po ok. 152 zł/hl. Teraz średnia cena jest już o 15% niższa.  Z danych podawanych przez GUS wynika, że sierpniowa cena za mleko jest też znacząco niższa niż przed rokiem. W województwie podlaskim w sierpniu 2013 roku wynosiła ona 138,38 zł/hl, a teraz – w sierpniu 2014 roku jest 130,30 zł/hl.  

Dodajmy, że w województwie podlaskim, które jest drugie pod względem produkcji mleka w Polsce, jego produkcją zajmuje się ponad 23 tysiące gospodarstw rolnych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę