Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

NPR wyrówna?

Stworzenie specjalnego programu nadrabiania zaległości rozwojowych dla wschodnich województw Polski chce zambrowski poseł Wojciech Borzuchowski. Program miałby być realizowany na w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 i wzorować się na tym wprowadzonym przed kilkunastu laty we wschodnich landach Niemiec. Zdaniem posła, który skierował w tej sprawie interpelację do wicepremier, Ministra Gospodarki i Pracy Jerzego Hausnera takie działanie pozwoli uniknąć wrażeniu, że granica Unii Europejskiej leży na Wiśle, a także przyniesie pozytywny efekt z punktu widzenia polityki zagranicznej poprzez wzmocnienie rozwojowe regionów leżących wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej.


Zdaniem posła PiS wydatkowane dziś fundusze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego zamiast stworzenia szansy na niwelowanie różnic rozwojowych pomiędzy regionami Polski wschodniej a pozostałą częścią kraju, jeszcze bardziej je pogłębiły. To za sprawą niekorzystnego dla wschodniej części kraju algorytmu podziału funduszy. Poseł Borzuchowski obawia się, że podobnie będzie z pieniędzmi z NPR-u.
Dlatego pyta wicepremiera Hausnera: Czy w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 widzi on możliwość wprowadzenia specjalnego programu rozwoju regionów położonych na wschód od Wisły i zapewnienia zrównoważonego rozwoju całego kraju?

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę