Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Lipski już nie wystartuje

Główne zdjęcie
Zbigniew Lipski

Zbigniew Lipski, prezes SM „Perspektywa” i radny miejski od 20 lat, zapowiada, że nie wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych. - Po głębokim namyśle podjąłem taką decyzję – mówi Lipski. - Chcę oddać miejsce w samorządzie ludziom młodszym, którzy mają może inne spojrzenie na sprawy miasta i będą mogli sprostać trudnym wyzwaniom jakie stoją przed Łomżą.

Zbigniew Lipski (66 lat) jest jednym z najdłużej zasiadających w samorządzie mieszkańców Łomży. Radnym nieprzerwanie jest od 20 lat pełniąc funckję m.in. przewodniczącego Rady Miasta, wiceprzewodniczącego RM czy stojąc na czele Komisji Gospodarki Komunalnej. Do niego należą rekordy poparcia. W ostatnich wyborach w 2010 roku wygrał zbierając 896 głosów wyborców, w 2006 roku wygrał mając ich 950, a w 2002 roku aż 1498. Ten ostatni wynik jest absolutnym rekordem w Łomży, który może nigdy nie być pobitym.
Lipski teraz zapowiada, że już do samorządu nie wystartuje. Jak mówi zastanawia się kogo poprzeć na prezydenta. Ten nowy prezydent - jak mówi Zbigniew Lipski - będzie miał nie lada wyzwanie. 
- Znam dobrze sytuację miasta. Nie jest tajemnicą, że po 2016 roku trzeba będzie spłacać odłożone już kredyty. Pieniądze na spłatę muszą znaleźć się z dochodów własnych, a tych Łomża za dużych nie ma – mówi Lipski wskazując, że wyjściem może okazać się sprzedaż majątku miasta np. spółek: MPEC i MPWiK. - Sukcesów w wyborach życzę przede wszystkim młodszym. Mam nadzieję, że ze świeżym spojrzeniem i pomysłami będą w stanie rozwiązać i te problemy Łomży – dodaje.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę