Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uwaga, łosie... na drodze

Główne zdjęcie
.. i na drogę...

„Uwaga, łosie” - znaki drogowe z takim napisem pojawią się na drogach w okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tylko w ostatnim czasie po wtargnięciu łosi na drogę doszło tam do dziesięciu wypadków. Zwierzęta najczęściej giną na miejscu, samochody nadają się tylko na złom, a często jadący samochodami doznają poważnych ran.

Jak podaje poniedziałkowa Rzeczpospolita z pomysłem ustawienia znaków drogowych wystąpiło kierownictwo Parku. Dyrekcja parku chciała ustawić znaki na wzór skandynawski - z wizerunkiem łosia. Okazuje się to niemożliwe bez nowelizacji ustawy o ruchu drogowym. Dlatego pojawią się tylko napisy i informacje o długości odcinka drogi, przez który przechodzą łosie.

W parku żyje ok. 600 łosi. Są, w przeciwieństwie do płochliwych jeleni i saren, bardzo ufne, nie boją się ludzi ani samochodów. Często wychodzą na obrzeża wsi i drogi. Tymczasem kierowcy nie zwracają uwagi na standardowe znaki drogowe, dlatego rzadko zdejmują nogę z gazu. Gdy nagle na jezdni znajdzie się zwierze wypadku praktycznie nie daje się uniknąć. Od października w takich okolicznościach BPN stracił siedem łosi i cztery sarny oraz wilczycę. Stąd pomysł ustawienia specjalnych ostrzeżeń.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę