Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Poseł Jacek Żalek zatrzymany przez drogówkę

Poseł Jacek Żalek złamał przepisy ruchu drogowego - twierdzi policja. Zatrzymano go w środę (6.08) na krajowej "ósemce", po tym gdy wykonał bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania pod górkę na podwójnej linii ciągłej - informuje rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski.

Według jego relacji do zdarzenia doszło na trasie Jeżewo - Mężenin, gdzie funkcjonariusze zauważyli kierowcę Mazdy, który wyprzedzał samochód ciężarowy, w ten sposób, że przekroczył linię ciągłą. Tym manewrem miał zmusić kierowcę nadjeżdżającego z naprzeciwka do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze.

Baranowski dodaje, że w grę wchodzą dwa wykroczenia: niedostosowanie się do znaku "linia podwójna ciągła" i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi za to 11 punktów karnych i kilkusetzłotowy mandat.

Tymczasem poseł Żalek odpiera zarzuty, twierdzi, że nie złamał przepisów. Mówi, że mijał ciężarówkę, która jechała poboczem. Dodaje, że podobny manewr wyprzedzenia samochodu wykonali kierowcy jadący zarówno przed posłem, jak i za nim. Uważa, że nie spowodował żadnego zagrożenia na drodze.

Materiały dowodowe trafią teraz do Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Rok temu poseł Jacek Żalek sam zrezygnował z immunitetu, gdy popełnił inne wykroczenie drogowe.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę