Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Międzynarodowa walizka teatralna

Od 11 do 13 czerwca w Łomży obywał się XVI Międzynarodowy Festiwal Teatru w Walizce. Wzięło w nim udział siedem teatrów z Wilna (Litwa),Symferopola (Ukraina), Grodna, Zemun (Serbia-Czarnogóra), Szczecina, Torunia i Rabki. Bardzo dobrze zostało przyjęte zaprezentowane poza konkursem przedstawienie „Opowieść o Lejzorku Rojtszwańcu” w reż. Jarosława Antoniuka, wystawione przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży.
Jury pod przewodnictwem prof. Wojciecha Wieczorkiewicza postanowiło uhonorować nagrodą prezydenta Łomży teatr z Grodna za spektakl „Tragedia Makbeta”. Laury zebrał reżyser i scenograf Oleg Żugżda, który – wspólnie z Larisą Mikulicz, Iwanem Dobrukiem i Wasylem Probodiakiem – odebrał także nagrodę za kreacje aktorskie (nagroda marszałka woj. podlaskiego). Ten sam teatr uhonorowany został także statuetką wojewody podlaskiego.
Nagrodę starosty łomżyńskiego przyznano Teatrowi Lalek „Pleciuga” ze Szczecina za koncepcję inscenizacyjno-plastyczną przedstawienia „Dramat niemożliwy”. Nagrodę Radia Białystok za animację w przedstawieniu „Tam daleko” odebrali artyści z teatru „Pinokio” z Zemun. Teatr „Baj Pomorski” z Torunia otrzymał nagrodę „Gazety Współczesnej” za spektakl „O rybaku i złotej rybce”, Bogdan Szczepański z łomżyńskiego teatru zdobył nagrodę rektorów Wyższej Szkoły Agrobiznesu oraz Wyższej szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego. Nagroda Telewizji Polskiej Białystok trafiła do Teatru Lalek „Lele” z Wilna.
W protokóle jury czytamy m.in.: Jury dziękuje Teatrowi Lalki i Aktora w Łomży za znakomitą organizację XVI edycji Festiwalu oraz za wspaniałą atmosferę, której współtwórcą była łomżyńska publiczność”.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę