Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

APEL

SPOŁECZNEGO KOMITETU FUNDACJI SZTANDARU1 ŁOMŻYŃSKIEGO BATALIONU REMONTOWEGO

Podczas łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego,15 sierpnia 2002 roku, przed pomnikiem żołnierzy 33 pułku piechoty i szykiem 1 Batalionu Remontowego, w imieniu władz samorządowych miasta oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej złożona została obietnica, że za rok na czele szeregów stanie sztandar ufundowany przez społeczeństwo Łomży i Ziemi Łomżyńskiej.
Z wielką satysfakcją śpieszymy z dobrą wieścią, że najwyżsi przełożeni wojskowi tę inicjatywę podjęli i zatwierdzili. Przygotowany już akt nadania sygnuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Obrony Narodowej, a Matką Chrzestną Sztandaru będzie najsłynniejsza z Łomżynianek – Hanka Bielicka. 16 sierpnia 2003 roku na Starym Rynku w Łomży Sztandar zostanie uroczyście poświęcony i przekazany żołnierzom 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego.
Ufundowanie sztandaru tej jednostce wojskowej stacjonującej w Łomży, działającej w strukturach 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej, to wielki zaszczyt nawiązujący do bogatych tradycji wojennych i wojskowych Łomży i regionu.
Fundowanie sztandarów wojskowych przez lokalne społeczności ma wymiar historyczny. Ten w swojej symbolice łączy z teraźniejszością tradycje tak wielce zasłużonego dla Ziemi Łomżyńskiej 33 pułku piechoty. Będzie wyrazem uznania i wdzięczności za niezawodność żołnierską, z którą na przestrzeni dziejów spotykali się nasi przodkowie i na którą liczyć możemy także dziś.

Szanowni Państwo,
Sztandar będzie miał tym większą wartość jeśli jego fundacja odbędzie się z autentycznym udziałem jak najszerszego grona społeczeństwa.
Ośmielamy się zwrócić z propozycją ufundowania jednego spośród 33 pamiątkowych gwoździ na drzewiec sztandaru. Bardzo liczymy na udział w fundacji i dziękujemy za każdy, nawet symboliczny gest.

Z poważaniem –

Zygmunt Zdanowicz
prezes ZG TPZŁ

Jerzy Brzeziński
prezydent Łomży

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę