Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Kolejny patriotyczny mural w Wiźnie

Główne zdjęcie
źródło: http://www.wizna1939.eu

Na ścianie budynku w Wiźnie przy ul. Czarnieckiego powstawał kolejny mural o tematyce historycznej. Podobnie jak w latach poprzednich malowidło zrealizowała Gdańska Szkoła Muralu pod kierunkiem Rafała Roskowińskiego i prof. Jacka Zdybla, a organizatorem prac było Stowarzyszenie „Wizna 1939”. Tym razem poświęcony żołnierzom 2 Korpusu Polskiego PSZ na Zachodzie – mieszkańcom Wizny biorącym udział w walkach pod Monte Cassino.

Mural powstał na budynku znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i 1000-lecia. Jak podano na stronie internetowej stowarzyszenia mural to podziękowanie i jednocześnie forma upamiętnienia tych wiźniaków, którzy 70 lat temu na obczyźnie walczyli o wolność i niepodległość Polski.  Z tej niewielkiej miejscowości liczącej przed wojną ok. 3000 mieszkańców, wzgórze Monte Cassino zdobywało aż 30 żołnierzy z Wizny, a dwóch pozostało tam na zawsze ...
Dwa inne murale namalowane w latach poprzednich są na ścianach budynków przy ulicy Pawła z Wizny i Czarnieckiego 159.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę