Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nie tylko sikawki

4 maja na Starym Rynku w Łomży odbyła się uroczysta odprawa pododdziałów strażackich. Poprzedziła ją uroczysta Msza św. w Katedrze z okazji dorocznych obchodów Dnia Strażaka. Uroczystość spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Otwierając uroczystość komendant miejski PSP w Łomży, st. bryg. Lucjan Porowski powiedział m.in.: – Straż pożarna – zarówno państwowa jak i ochotnicza – stała się jednym z filarów bezpieczeństwa powszechnego państwa. To właśnie bezpieczeństwo obywateli powinno mieć dzisiaj najwyższą rangę wśród władzy państwowej i samorządowej. Dzisiejsza służba strażacka to nie tylko gaszenie pożarów, ale profesjonalizm przy różnego rodzaju zdarzeniach, takich jak katastrofy techniczne, budowlane, chemiczne i ekologiczne. Do tego dochodzi jeszcze ratownictwo medyczne (...).
Podczas uroczystości awanse na wyższe stopnie odebrało 33 strażaków. 64 osoby, m.in. przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, otrzymały odznaczenia resortowe. M.in. srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” uhonorowany został prokurator rejonowy w Łomży Jacek Cholewicki, a jego zastępca Tomasz Wilk otrzymał medal brązowy.
Kapelan strażaków, ks. prałat Mirosław Orłowski poświęcił wóz ratownictwa technicznego dla jednostki OSP w Piątnicy.
W uroczystości wziął udział (w poczcie sztandarowym) najstarszy strażak z powiatu łomżyńskiego, 91-letni Czesław Bagiński z OSP w Wiźnie:
- Jestem w straży już ponad 70 lat. Miałem takie zamiłowanie, że nawet jakby straż szła do Ameryki piechotą, to i ja bym poszedł. Po prostu: ja to kocham!

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę