Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Konkurs „Spotkania z Ziemią Łomżyńską”

41 prac literackich i 137 prac plastycznych wpłynęło na drugą już edycję konkursu „Spotkania z Ziemią Łomżyńską”, organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną, Miejską Bibliotekę Publiczną i Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Jego celem jest promocja regionu łomżyńskiego poprzez prezentację walorów przyrodniczych i kulturowych, sztuki, folkloru, gwary – wskazanie cech charakterystycznych, wyróżniających go na tle Polski i Europy, zachęcenie do spotkań z Ziemią Łomżyńską. Organizatorom zależało także na wskazaniu tego, co nasz region może wnieść do wspólnego dziedzictwa europejskiego.
W konkursie uczestniczyli uczniowie gimnazjów i szkół średnich oraz dorośli.
6 czerwca w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej, z udziałem wiceprezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego odbyła się uroczystość uhonorowania laureatów.
Jury w składzie: Krystyna Sobocińska, Wawrzyniec Kłosiński, Karolina Skłodowska, Katarzyna Swoińska, Antoni Mieczkowski, Edyta Ejsmont i Zbyszek Rutkowski miało nie łatwy orzech do zgryzienia, gdyż poziom wszystkich prac był bardzo wyrównany i nie łatwo było wybrać najładniejsze z pięknych. Ostatecznie, w kategorii prac literackich, najwyżej oceniono propozycję Katarzyny Usakiewicz z klasy I a II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Napisała ona wiersz zatytułowany „Zaproszenie do Łomży”. II miejsce przyznano Izabeli Włodkowskiej z klasy III c Publicznego Gimnazjum nr 3 w Łomży („Unikalna nadnarwiańska przyroda – Humoru, radości i zdrowia Wam doda!), a miejsce III – Mariuszowi Sakowskiemu z klasy III Publicznego Gimnazjum w Piątnicy („Miast w naszej Ojczyźnie bardzo wiele. Łomża tylko jedna. Zapraszam, przyjaciele!”).
W kategorii prac plastycznych wśród gimnazjalistów najlepszą – zdaniem jury – propozycję przedstawiła Katarzyna Szymanowska z klasy III c PG nr 8. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Matysiewicz z kl. I b PG w Piątnicy, a na III – Magdalena Spiżarna z kl. II c PG nr 5. Laureaci ze szkół ponadgimnazjalnych to: Anna Matuszelańska (kl. I w III LO), Katarzyna Gostkowska (III LO) oraz Sylwia Cieniewicz (kl. I h z III LO).
Laureaci i wyróżnieni w konkursie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, a ponadto w minioną sobotę wyjechali na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego, ufundowaną przez ZG TPZŁ.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę