Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Kurpsiosko Karcma w nowogrodzkiem Skansenie

Scerze i z całego serca zaprasom Was do swojej gospody, postazionej w samem chrzotku Kurpsioskiego Skansenu w Nowogrodzie. To prazie tak, jek byśta naleźli się w downej kurpsiowskiej ziosce połozonej nad Narzio, naprzećko tego niejsca, gdzie do niej Psisa wpodo.
Mozeta przyjechać w kozdy dzień i jek bendzieta chcieli się pobazieć, zrobziem Wom najprawdziwso ludowo muzyke – na Wase zycenie mozem sprowadzieć kurpsioskiech muzykantow. W Nowogrodzie so tez dziewconki i chłopaki, co spsiewajo kurpsioskie piosnecki i tancujo tak, jek dawniej na puscy. Pokazo Wom jek to się robzi, a nawet i nauco śpsiewać i tańcować jek takie bendzie Wase zycenie.
Nie myślijta tylo, ze bende Was tu trzymoł o pustem zołontku. Toć ziadomo, że do gospody cłoziek idzie jek mu się chce jeść abo psić. Nakornie Was zorem nagotowanym na najprawdziwsej zakwasce do razowego chleba, abo borscem z kwasu od kisonej kapusty, zabzielonych słodziuchno śniotano. Mom tez w gospodzie kiskie kartoflano, rejboka, roźnego rodzaju wendliny po downemu zrobzione i duzo insech rzecy smacnech i zdrowech.
Do psicio dostanieta psiwo kozicowe, a oprocka niego jesce inse, typowo kurpsioskie nopsitki. Jednem słowem bendzieta w mojej gospodzie i najedzone i ubazione. Przyjaćta sani i osobziście się przekonajta. Jego gospodarz majontkiem rence, ze załować nie bendzieta.
Z wyrazani usanowanio
Przemysław Poleszuk

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę