Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łabędzie w Łomży czekają na wiosnę

Około 50 łabędzi czeka na ocieplenie na Narwi w Łomży. Ptaki najprawdopodobniej przyleciały z Europy Zachodniej, gdzie wiosna już się zaczęła i są na szlaku do północnej Rosji. Zima ich zaskoczyła dlatego jak twierdza specjaliści postanowiły tu poczekać na ocieplenie.

Mirosław Grużewski z Muzeum Przyrody w Drozdowie podkreśla, że choć wydawać by się mogło, że ptaki są głodne i potrzebują ludzkiej pomocy dadzą sobie radę samodzielnie. Łabędzie to duże i silne ptaki, dla których nawet dwu – trzydniowy głód nie jest straszny. Tym bardziej, że jak dodaje Grużewski gdy je głód dociśnie to po prostu “rozłożą skrzydła i wrócą na zachód i południowy zachód Polski, gdzie jest znacznie cieplej niż u nas i co się z tym wiąże dużo więcej jedzenia.”
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę